Inseminacja IUI - poradnik

INFORMACJE PODSTAWOWE

Inseminacja domaciczna
Czym jest inseminacja
Komu jest wskazana
Zalety i wady inseminacji
Skuteczność inseminacji
Inseminacja a in vitro

INSEMINACJA - GDZIE I ZA ILE

Gdzie wykonać inseminację
Inseminacja refundowana
Koszt inseminacji

METODY INSEMINACYJNE

Rodzaje inseminacji
Inseminacja nasieniem partnera
Inseminacja nasieniem dawcy

PRZYCZYNY BEZPŁODNOŚCI

Najczęstsze powody niepłodności

INSEMINACJA KROK PO KROKU

Inseminacja - etapy
Niezbędne badania
Przygotowanie do IUI
Monitoring cyklu
Stymulacja hormonalna
Jak wygląda zabieg inseminacji

PO INSEMINACJI

Jak zachować się po inseminacji
Kiedy wykonać test ciążowy

CZĘSTE PYTANIA

Ile razy próbować
Komu się udało

Przygotowanie do inseminacji domacicznej


Do samego zabiegu inseminacji specjalnie przygotowywać się nie trzeba. Jednak warto zadbać o siebie i dobrze przygotować się jeszcze przed rozpoczęciem starań o dziecko. A już na pewno dobrze jest zwrócić uwagę na pewne nawyki podczas terapii hormonalnej mającej zakończyć się inseminacją.

Na ok. pół roku przed planowaną ciążą (lub inseminacją) dobrze jest doprowadzić organizm do porządku. A więc przede wszystkim narzucić sobie zdrową dietę, jeść dużo warzyw, owoców, i ogólnie witamin. W przypadku nadwagi dobrze jest spróbować zrzucić zbędne kilogramy – zbyt wielka otyłość może utrudniać zapłodnienie. Bardzo ważny jest również aktywny tryb życia, a więc uprawianie sportów. Jednak należy pamiętać, że nie mogą to być sporty zbyt ekstremalne, wymagające dużego wysiłku. Taki sport wpływa na poziom hormonów u kobiety, przy dużym wysiłku obniża się także jakość spermy u mężczyzny. Ponadto należy dobrze się wysypiać, nie przemęczać zbytnio, nie stresować i bez względu na wszystko mieć pozytywne nastawienie, być optymistą.

Z dodatkowych zaleceń dla par starających się o dziecko można wymienić m.in. przyjmowanie kwasu foliowego przez kobietę, unikanie używek: alkoholu, papierosów, a nawet kawy przez oboje partnerów, mężczyźni powinni unikać gorących kąpieli i przegrzewania genitaliów, a także przyjmowania antybiotyków. Antybiotyki bowiem skutecznie osłabiają i zabijają plemniki w spermie i należy odczekać jakiś czas po ich przyjmowaniu aby był sens przeprowadzenia inseminacji domacicznej.WYSZUKIWARKA:


Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu inseminacja-poradnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) INSEMINACJA-PORADNIK.PL 2014 - 2015