Inseminacja IUI - poradnik

INFORMACJE PODSTAWOWE

Inseminacja domaciczna
Czym jest inseminacja
Komu jest wskazana
Zalety i wady inseminacji
Skuteczność inseminacji
Inseminacja a in vitro

INSEMINACJA - GDZIE I ZA ILE

Gdzie wykonać inseminację
Inseminacja refundowana
Koszt inseminacji

METODY INSEMINACYJNE

Rodzaje inseminacji
Inseminacja nasieniem partnera
Inseminacja nasieniem dawcy

PRZYCZYNY BEZPŁODNOŚCI

Najczęstsze powody niepłodności

INSEMINACJA KROK PO KROKU

Inseminacja - etapy
Niezbędne badania
Przygotowanie do IUI
Monitoring cyklu
Stymulacja hormonalna
Jak wygląda zabieg inseminacji

PO INSEMINACJI

Jak zachować się po inseminacji
Kiedy wykonać test ciążowy

CZĘSTE PYTANIA

Ile razy próbować
Komu się udało

Przyczyny bezpłodności – najczęstsze powody problemów z zajściem w ciążę


Trudności z zajściem w ciążę mogą wynikać z wielu powodów, przy czym szczęśliwie większość z nich da się rozwiązać. To, że para przez dłuższy, pomimo usilnych prób, nie doczekała się potomka, nie oznacza wcale, że nigdy go mieć nie będzie. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach wystarczy niewiele zmienić, by poprawić swoją płodność.

Bardzo często przyczyny problemów z zajściem w ciążę związane są z prowadzonym trybem życia. Stres, nadmierne zmęczenie, brak aktywności fizycznej, siedząca praca oraz zła dieta, często prowadząca do znacznej otyłości to tylko niektóre powody powstania trudności. Dodać do tego można jeszcze nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów czy stosowanie innych używek. Jeśli starania partnerów są przez dłuższy czas bezowocne, to właśnie tu należy szukać pierwszych powodów niepowodzeń.

Przyczyny niepłodności mogą leżeć także w problemach układu rozrodczego jednego z partnerów. U mężczyzn może to być niska jakość nasienia, zbyt mała ilość plemników, brak plemników, zbyt duża aglutynacja, etc. U kobiet przyczyn może być znacznie więcej i związane mogą być one z większą ilością organów. Przeszkodą do zajścia w ciążę może być m.in. brak drożności jajowodów, cysty na jajnikach, endometrioza, zła budowa układu rodnego, zły poziom hormonów, obecność przeciwciał przeciw plemnikowych oraz przeciw zagnieżdżeniu się zarodka, brak owulacji, uczulenie na spermę, i wiele innych. Dlatego też, by określić przyczynę niepłodności, należy wykonać całą serię specjalistycznych badań.WYSZUKIWARKA:


Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu inseminacja-poradnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) INSEMINACJA-PORADNIK.PL 2014 - 2015