Inseminacja IUI - poradnik

INFORMACJE PODSTAWOWE

Inseminacja domaciczna
Czym jest inseminacja
Komu jest wskazana
Zalety i wady inseminacji
Skuteczność inseminacji
Inseminacja a in vitro

INSEMINACJA - GDZIE I ZA ILE

Gdzie wykonać inseminację
Inseminacja refundowana
Koszt inseminacji

METODY INSEMINACYJNE

Rodzaje inseminacji
Inseminacja nasieniem partnera
Inseminacja nasieniem dawcy

PRZYCZYNY BEZPŁODNOŚCI

Najczęstsze powody niepłodności

INSEMINACJA KROK PO KROKU

Inseminacja - etapy
Niezbędne badania
Przygotowanie do IUI
Monitoring cyklu
Stymulacja hormonalna
Jak wygląda zabieg inseminacji

PO INSEMINACJI

Jak zachować się po inseminacji
Kiedy wykonać test ciążowy

CZĘSTE PYTANIA

Ile razy próbować
Komu się udało

Komu się udało zajść w ciążę po inseminacji domacicznej i za którym razem?


Rozglądając się po forach internetowych można natrafić na wiele osób, którym po zabiegu inseminacji udało się zajść w ciążę. Równie wiele jest osób nadal starających się, oraz tych, którym się nie powiodło i musieli skorzystać z in vitro (również z różnym efektem). Osobiście znam kilka osób z mojego otoczenia, które skorzystały z zapłodnienia metodą inseminacji i większość z nich doczekało się w ten sposób upragnionego potomka. Zazwyczaj kobiety zachodziły w ciążę przy trzeciej inseminacji, tylko jednej udało się to za pierwszym razem i zaledwie dwóm przy czwartej. Pary te przystępowały do inseminacji maksymalnie cztery razy, a te, którym się nie powiodło, dalej próbowały zapłodnienia metodą in vitro.

Tu wspomnę historię jednej znajomej mi pary. Założyli oni sobie wykonanie czterech inseminacji oraz maksymalnie dwóch in vitro. Wszystkie próby się nie powiodły. Porażkę przyjęli głębokim smutkiem, jednak postanowili pogodzić się z losem. Wyjechali na wakacje, zaszaleli i.. bez żadnego wspomagania zaszli w ciążę. Dziś cieszą się wspaniałym synkiem. To przykład na to, jak zagadkowa jest ludzka natura, ludzka biologia.

Lata starań, myślenia o dziecku mogą nie przynieść upragnionych rezultatów, lecz wystarczy przestać o tym tak usilnie myśleć, a ciąża pojawi się nie wiadomo skąd. Naprawdę podczas starania się o dziecko warto przestać się skupiać tylko na tym. To oczywiście niezmiernie trudne, jednak im więcej się o tym myśli, tym większa powstaje psychiczna bariera, w niektórych przypadkach nawet uniemożliwiająca zajście w ciążę.WYSZUKIWARKA:


Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu inseminacja-poradnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) INSEMINACJA-PORADNIK.PL 2014 - 2015