Inseminacja IUI - poradnik

INFORMACJE PODSTAWOWE

Inseminacja domaciczna
Czym jest inseminacja
Komu jest wskazana
Zalety i wady inseminacji
Skuteczność inseminacji
Inseminacja a in vitro

INSEMINACJA - GDZIE I ZA ILE

Gdzie wykonać inseminację
Inseminacja refundowana
Koszt inseminacji

METODY INSEMINACYJNE

Rodzaje inseminacji
Inseminacja nasieniem partnera
Inseminacja nasieniem dawcy

PRZYCZYNY BEZPŁODNOŚCI

Najczęstsze powody niepłodności

INSEMINACJA KROK PO KROKU

Inseminacja - etapy
Niezbędne badania
Przygotowanie do IUI
Monitoring cyklu
Stymulacja hormonalna
Jak wygląda zabieg inseminacji

PO INSEMINACJI

Jak zachować się po inseminacji
Kiedy wykonać test ciążowy

CZĘSTE PYTANIA

Ile razy próbować
Komu się udało

Kiedy wykonać próbę ciążową (test ciążowy, βHCG) po inseminacji?


Próbę ciążową wykonuje się na 14 dni po zabiegu inseminacji. Od tego dnia bowiem jest ona najbardziej miarodajna. Wykonanie testu, czy to z krwi, czy z moczu, wcześniej może dać fałszywie pozytywny lub fałszywie negatywny wynik. Niektóre leki, np. Puregon, powodują fałszywie pozytywny wynik testu nawet do kilkunastu dni po inseminacji. Najlepiej więc być cierpliwym i wykonać test dopiero po upływie dwóch tygodni.

Próbę ciążową można wykonać zarówno z krwi, jak i z moczu. Bez różnicy jest tu wybór rodzaju próby. Oba badania dają podobne wyniki, z tym że βHCG jest dokładniejsze. Próby najlepiej przeprowadzić w godzinach rannych, zaraz po wstaniu. Na badanie βHCG oczywiście należy udać się do przychodni. Wynik otrzymuje się często już po ok. 20 min, jednak niekiedy trzeba poczekać na niego do następnego dnia. Wysoki wynik oznacza ciążę, niski – jej brak. Testy ciążowe, strumieniowe czy płytkowe, wykonuje się w warunkach domowych. Na wynik czeka się zależnie od testu, najczęściej od 3-5 min. Dwie kreski w okienku wynikowym oznaczają ciążę, jedna – jej brak.

Co zrobić, gdy test ciążowy będzie negatywny?


Gdy wynik testu okaże się być negatywny oznacza to, że najprawdopodobniej nie ma ciąży. Jednak, z uwagi na to że test wykonywany jest równo po dwóch tygodniach od inseminacji, może się okazać, że jest to jeszcze zbyt wcześnie na pojawienie się właściwego jego wyniku. Dlatego też lekarze zalecają powtórzenie próby po dwóch dniach od pierwszej. Do tego czasu należy nieprzerwanie przyjmować zaleconą przez lekarza dawkę progesteronu. Następnie bez względu na wynik należy skontaktować się ze swoim lekarzem.WYSZUKIWARKA:


Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu inseminacja-poradnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) INSEMINACJA-PORADNIK.PL 2014 - 2015