Inseminacja IUI - poradnik

INFORMACJE PODSTAWOWE

Inseminacja domaciczna
Czym jest inseminacja
Komu jest wskazana
Zalety i wady inseminacji
Skuteczność inseminacji
Inseminacja a in vitro

INSEMINACJA - GDZIE I ZA ILE

Gdzie wykonać inseminację
Inseminacja refundowana
Koszt inseminacji

METODY INSEMINACYJNE

Rodzaje inseminacji
Inseminacja nasieniem partnera
Inseminacja nasieniem dawcy

PRZYCZYNY BEZPŁODNOŚCI

Najczęstsze powody niepłodności

INSEMINACJA KROK PO KROKU

Inseminacja - etapy
Niezbędne badania
Przygotowanie do IUI
Monitoring cyklu
Stymulacja hormonalna
Jak wygląda zabieg inseminacji

PO INSEMINACJI

Jak zachować się po inseminacji
Kiedy wykonać test ciążowy

CZĘSTE PYTANIA

Ile razy próbować
Komu się udało

Jak wygląda zabieg inseminacji domacicznej?


Zabieg inseminacji domacicznej jest dosyć łatwy, bezbolesny i stosunkowo szybki. Sam proces wprowadzenia plemników do macicy to ok. 5 min. Całość jednak zajmuje nieco dłużej. Należy przygotować się na 1,5 godzinny pobyt w klinice (w przypadku inseminacji nasieniem dawcy czas ten będzie obejmował jedynie sam czas potrzebny na wykonanie zabiegu).

W dniu inseminacji, o wyznaczonej przez lekarza godzinie (zależnej od przyjęcia leku wywołującego owulację), para zgłasza się do kliniki. Mężczyzna, po 3-5 dniowej wstrzemięźliwości seksualnej oddaje nasienie, które następnie jest specjalnie przygotowywane. Z nasienia selekcjonowane są najsilniejsze plemniki i przygotowywane tak, by były odporniejsze i szybsze. Ten proces trwa od 40 min do 1 godziny.

Po tym czasie para udaje się do gabinetu, gdzie będzie przeprowadzana inseminacja. Kobieta przygotowuje się jak do badania ginekologicznego, tj. rozbiera się od pasa w dół i zajmuje fotel ginekologiczny. Lekarz wprowadza do pochwy wziernik, w macicy umieszczany jest cienki cewnik, przez który następnie podawane jest nasienie. Czasami mogą pojawić się trudności przy wprowadzaniu cewnika – wówczas lekarz specjalnymi kleszczykami chwyta szyjkę macicy. To może spowodować niewielki ból, ale nie jest to oczywiste. Wiele pacjentek w ogóle nie odczuwa tego momentu. Po podaniu nasienia kobieta powinna zostać na fotelu ginekologicznym przez ok. 15 min.

Po wykonaniu inseminacji, do czasu przeprowadzenia próby ciążowej, należy unikać gorących kąpieli, opalania się, uprawiania ekstremalnych sportów oraz wykonywania badań RTG.WYSZUKIWARKA:


Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu inseminacja-poradnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) INSEMINACJA-PORADNIK.PL 2014 - 2015