Inseminacja IUI - poradnik

INFORMACJE PODSTAWOWE

Inseminacja domaciczna
Czym jest inseminacja
Komu jest wskazana
Zalety i wady inseminacji
Skuteczność inseminacji
Inseminacja a in vitro

INSEMINACJA - GDZIE I ZA ILE

Gdzie wykonać inseminację
Inseminacja refundowana
Koszt inseminacji

METODY INSEMINACYJNE

Rodzaje inseminacji
Inseminacja nasieniem partnera
Inseminacja nasieniem dawcy

PRZYCZYNY BEZPŁODNOŚCI

Najczęstsze powody niepłodności

INSEMINACJA KROK PO KROKU

Inseminacja - etapy
Niezbędne badania
Przygotowanie do IUI
Monitoring cyklu
Stymulacja hormonalna
Jak wygląda zabieg inseminacji

PO INSEMINACJI

Jak zachować się po inseminacji
Kiedy wykonać test ciążowy

CZĘSTE PYTANIA

Ile razy próbować
Komu się udało

Inseminacja domaciczna nasieniem dawcy - AID


Inseminacja domaciczna nasieniem dawcy jest wykonywana znacznie rzadziej niż nasieniem partnera. Większe są również wokół tej metody kontrowersje. Do tego typu inseminacji wykorzystuje się bowiem nasienie przechowywane w banku spermy, w większości przypadków jest to nasienie zupełnie obcego mężczyzny.

Kto najczęściej korzysta z inseminacji nasieniem dawcy?


Często są to kobiety nie posiadające partnera a pragnące mieć dziecko. Nierzadko są to także starające się pary, które decydują się na wykorzystanie nasienia z banku spermy po wykryciu nieuleczalnej bezpłodności u mężczyzny. Są tu również przypadki mężczyzn, którzy oddają do banku spermy nasienie przed zaplanowanym leczeniem przeciwnowotworowym, w wyniku którego nie mieliby już możliwości posiadania dzieci. W tym wypadku partnerce podczas inseminacji podaje się przetrzymywane w banku spermy nasienie jej męża.

Koszt tego typu inseminacji jest wyższy niż inseminacji nasieniem partnera. Do ceny bowiem należy doliczyć koszty związane z przechowywaniem nasienia oraz przeprowadzanymi na nim badaniami, itp.

Nasienie w banku spermy przechowywane jest w odpowiednich warunkach, tj. przede wszystkim w odpowiednio niskiej temperaturze, w której sperma może przetrwać w doskonałej kondycji przez długi okres czasu. Pacjentki, o ile nie korzystają z zamrożonego wcześniej nasienia partnera, mogą wybrać dawcę ze względu na preferowaną grupę krwi, kolor oczu, włosów czy wzrost. Dawcami z reguły są młodzi chłopcy, przebadani uprzednio na okoliczność występowania u nich wad genetycznych czy chorób psychicznych. Dodatkowo każda próbka spermy badana jest pod kątem wirusologicznym i bakteriologicznym. Bez obawy można więc korzystać z tej możliwości.WYSZUKIWARKA:


Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu inseminacja-poradnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) INSEMINACJA-PORADNIK.PL 2014 - 2015