Inseminacja IUI - poradnik

INFORMACJE PODSTAWOWE

Inseminacja domaciczna
Czym jest inseminacja
Komu jest wskazana
Zalety i wady inseminacji
Skuteczność inseminacji
Inseminacja a in vitro

INSEMINACJA - GDZIE I ZA ILE

Gdzie wykonać inseminację
Inseminacja refundowana
Koszt inseminacji

METODY INSEMINACYJNE

Rodzaje inseminacji
Inseminacja nasieniem partnera
Inseminacja nasieniem dawcy

PRZYCZYNY BEZPŁODNOŚCI

Najczęstsze powody niepłodności

INSEMINACJA KROK PO KROKU

Inseminacja - etapy
Niezbędne badania
Przygotowanie do IUI
Monitoring cyklu
Stymulacja hormonalna
Jak wygląda zabieg inseminacji

PO INSEMINACJI

Jak zachować się po inseminacji
Kiedy wykonać test ciążowy

CZĘSTE PYTANIA

Ile razy próbować
Komu się udało

Gdzie najlepiej wykonać inseminację domaciczną?


Zabiegi inseminacji wykonywane są zarówno przez lekarzy państwowych, jak i prywatne kliniki bezpłodności. Do przeprowadzenia zabiegu wystarczy zwykły lekarz ginekolog. Oczywiście dobrze, jakby był przeszkolony w tym zakresie oraz miał już doświadczenie w wykonywaniu inseminacji. Inseminację można przeprowadzić w zwykłym gabinecie ginekologicznym.

Jakie są różnice między państwowym gabinetem
a prywatną kliniką bezpłodności?


Stopień doświadczenia lekarzy ginekologów w obu przypadkach będzie podobny. Po prostu trzeba trafić na dobrego lekarza – tu dobrze oprzeć się na opiniach znajomych osób, które u danego doktora się leczyły.
Co jeszcze? Inseminacja państwowa jest zdecydowanie tańsza od tej przeprowadzonej w prywatnej klinice bezpłodności, jednak pod względem oferowanych starającym się parom warunków, dostępnego sprzętu i jego jakości dzieli je ogromna przepaść. Podczas gdy w prywatnych klinikach bezpłodności lekarze dysponują nowoczesnym sprzętem, w państwowych gabinetach nadal go brak. Często gabinety te nie są wyposażone w aparaturę do wykonywania USG, co jest konieczne przy monitoringu cyklu. Kobiety skierowane na obserwację cyklu muszą w tym przypadku korzystać ze sprzętu dostępnego w szpitalach. Sprawia to, że z jednej aparatury korzysta wiele kobiet, wiele z nich być może zostanie skierowanych na badanie ultrasonograficzne zbyt rzadko, zbyt późno lub zbyt wcześnie. Wszędzie bowiem obowiązują limity i ograniczenia. Nie ukrywając, jest to dosyć stresujące. Sam fakt starania się o dziecko wywołuje pewne napięcie, które wzrasta jeśli dodać do tego stres wywołany problemem z wykonaniem podstawowych badań.

Zasadniczo każda para powinna zadecydować sama, czy woli leczyć się państwowo czy prywatnie. Zależy też to oczywiście od sytuacji finansowej starających się. Jednak, o ile to możliwe, lepszym wyborem jest leczenie w specjalistycznej prywatnej klinice bezpłodności. Nie dość, że zapewnia ona komfortowe warunki oraz bardzo dobry sprzęt, to jeszcze zatrudnia wykwalifikowanych w tej dziedzinie lekarzy ginekologów.WYSZUKIWARKA:


Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu inseminacja-poradnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) INSEMINACJA-PORADNIK.PL 2014 - 2015